Co dělat a nedělat po masáži

20.02.2024

Svoji pravidelnou návštěvu masáže máte za sebou, do další Vám zbývá ještě třeba pár dnů i týdnů a přemýšlíte, jak se během té doby o své tělo co nejlépe starat, aby efekt relaxace po masáži vydržel co nejdéle?

Připravila jsem pro Vás několik tipů


Tipy před masáží

Před tím než se vypravíte na masáž, je vhodné dát si teplou koupel nebo sprchu. Tělo se prohřeje a svaly uvolní. Navíc tělo snáze absorbuje masážní prostředky, které mají pro tělo blahodárné účinky. Přijďte s časovým předstihem cca 5 min, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky. Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou.

Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit. Pokud cítíte, že "na vás něco leze", raději nám to sdělte a případně se domluvíme na jiném termínu.


Tipy po masáži

  • Při masáži dochází k aktivaci lymfatického systému a souběžně s tím i ke zvýšenému uvolnění toxinů.

  • Proto dostatečně doplňte tekutiny (nejlépe pramenitou vodu), aby se tyto toxické látky snáze vyplavily z těla. Proto první šálek dostanete již u nás. Je vhodné vyhnout se alkoholickým nápojům.

  • Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého.

  • Při masáži používám kvalitní masážní oleje, který vyživuje vaši pokožku. Nechte olej působit na vaší pokožce po dobu alespoň dvou hodin po masáži. Pokud možno, vyhněte se sprchování hned po masáži a nechte pokožku absorbovat všechny cenné látky.
  • Po masáži je dobré držet se v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů.
  • Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto efektem výrazně snížen.  
  • Může se stát, že pokud je stav Vašich svalů horší, tak ihned po masáži dojde ke svalové únavě a pocit uvolnění přijde až za několik hodin, případně po spánku. Zároveň u citlivějších jedinců může náhlé rozmasírování zablokovaných míst způsobit bolest hlavy. Proto je lepší se v příštím 24h po masáži nevystavovat zvýšené fyzické námaze a odpočívat.
  • Zároveň je vhodné po masáži zařadit opravdu lehký strečink a masírované svaly jemně protahovat strečinkem, aby opět nezatuhly.
  • Celkový efekt masáže můžete podpořit teplejší sprchou či krátkou vanou, která svaly ještě více uvolní a prohřeje. Potom se ale snažte být co nejvíce v teple a nezapomínejte na dostatečný pitný režim.


Pokud dodržujete naše tipy po masáži, pravidelně se pohybujete, správně se stravujete, pijete a dáváte si i během sedavé práce čas na lehké protažení a srovnání těla, velice tím podpoříte efekt masáží, které by měly probíhat ideálně 1x za měsíc. V případě vážných problémů doporučuji masáž a odblokování 2-3x za měsíc (dle domluvy s masérem).

A pokud jste si svůj další termín masáže zapomněli rezervovat, můžete využít kontaktu a rezervace online.